Telefon: 0000 0000 0000 E-mail: biuro@www.pentagram.com.pl Godziny pacy: 08:00 - 17:00

Wnętrza - Projektowanie

Warto przy urządzaniu mieszkania pomyśleć o zatrudnieniu profesjonalisty, który przeprowadzi z nami wywiad, dzięki któremu dowie się czym się interesujemy i jaką funkcje ma pełnić nasze mieszkanie. Inaczej projektuje się dla rodziny z dziećmi, a inaczej dla par, które niewiele czasu spędzają w domu, ponieważ są pochłonięte życiem zawodowym. Jednak zawsze obowiązuje zasada funkcjonalności i wygody.

Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić i mamy wyobrażenie jak mniej więcej miałoby wyglądać nasze gniazdko to należy kierować się pewnymi regułami. Oczywiście jest to kwestia indywidualna jak zaaranżujemy wnętrze mieszkania, czy jakie kolory wybierzemy, lecz pewne zasady, które obowiązują w świecie projektantów mogą spowodować, że osiągniemy spektakularne efekty.

Im mniej, tym lepiej – tym przede wszystkim powinniśmy się kierować przy urządzaniu mieszkania, tym bardziej, jeśli nie ma ono zbyt dużych wymiarów, ponieważ uzyskamy wtedy efekt przytłoczenia i optycznie je pomniejszymy. Minimalizm jest teraz bardzo modny. Zbyt duża ilość wszelkich ozdóbek sprawia tylko i wyłącznie problemy, szybko zbierają kurz i zajmują miejsce, które moglibyśmy zając np. książkami lub rzeczami codziennego użytku. Pojedyncze sztuki (mogą to być pamiątki rodzinne lub drobiazgi przywiezione z podróży) lepiej sprawdzą się jako dekoracja, a przy okazji będą przypominały nam o miłych wspomnieniach. Umiar może okazać się drogą do uzyskania wymarzonego mieszkania.

Czym kierować się przy wyborze kolorów?

Jeśli naszym celem jest optyczne powiększenie pomieszczenia stawiajmy na kolory w ciepłych barwach, jasne kolory również sprawdzą się bardzo dobrze przy rozjaśnianiu pokoju. Natomiast ciemne koloru lub te w zimnych odcieniach spowodują zwężenie.

Kiedy nasze pomieszczenie nie jest symetryczne, a zależy nam na zachowaniu proporcji, dobrym krokiem będzie wtedy pomalowanie krótszej ściany ciemniejszą farbą. Jeżeli stawiamy na kolory mocne i nasycone to warto połączyć je z kolorem białym lub czarnym, zaniknie wtedy efekt tandety, jednak nadal zachowamy oryginalność, nadając elegancji i wysmakowania pomieszczeniu.

W sypialni świetnie sprawdzą się kolory czerwieni, pokój okaże się bardziej tajemniczy, uzyskamy odpowiedni, romantyczny nastrój. Pamiętajmy jednak, aby nie był to mocny czerwień, ponieważ może on się przyczynić do problemów z zasypianiem.

Z kolei do pokoju dziecięcego warto wybrać kolory pastelowe, spokojne barwy wpłyną uspokajająco na maleństwo. Do salonu natomiast zarezerwujmy kolory w żywych odcieniach, które nas pobudzą, dodadzą energii. Kuchnia to również miejsce dla nasyconej żółci lub optymistycznej pomarańczy, te kolory wspaniale pobudzają apetyt. Za to szarość, biel, beże idealnie będą pasować w łazience.

Odpowiednio dobrane meble i dodatki będą uzupełnieniem wnętrz, dobrym sposobem na przełamanie chłodnych kolorów jest dobranie drewnianego wyposażenia. Nasze mieszkanie urządzajmy przede wszystkim tak, aby było ono funkcjonalne i abyśmy czuli się w nim swobodnie.


NASI PARTNERZY:

KONTAKT

Rynek 17/2c

Poznań, Polska

E-mail: biuro@www.pentagram.com.pl

Telefon: 0000 0000 0000

WIĘCEJ INFO

Nasz support dostępny jest od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 - 18:00.

Staramy się odpisywać na wszystkie wiadomości w ciągu maksymalnie 24h.

Pozostańmy w kontakcie!

INSTAGRAM
instagram
2018 by www.pentagram.com.pl Back on Top